Jak przygotować projekt i wizualizację serwisu blacharsko-lakierniczego?

Jak przygotować projekt i wizualizację serwisu blacharsko-lakierniczego?

Dobry projekt oraz wizualizacja to połowa sukcesu podczas budowy domu. Również budowa lub modernizacja zakładu blacharsko-lakierniczego jest wyzwaniem, a także zazwyczaj wiążę się z niemałym wydatkiem.  Jaki wpływ tak naprawdę ma starannie przygotowana wizualizacja na funkcjonalność zakładu? 

Podobno dobry projekt oraz wizualizacja to połowa sukcesu podczas budowy domu. Również budowa lub modernizacja zakładu blacharsko-lakierniczego jest wyzwaniem, a także zazwyczaj wiążę się z niemałym wydatkiem. Jaki wpływ tak naprawdę ma starannie przygotowana wizualizacja na funkcjonalność zakładu?  Po pierwsze dobrze wykonana wizualizacja pozwala inwestorowi uzyskać odpowiedzi na wiele pytań, a co za tym idzie uniknąć błędów, które na etapie projektowania są o wiele mniej kosztowne niż te popełnione podczas budowy. Dotyczy to min. odpowiedniemu zaprojektowaniu ciągów komunikacyjnych, to zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie zakładu.

Program-Partner stara się odpowiedzieć na każde pytanie inwestora oraz rozwiązać problem, który pojawia się na etapie projektowania, budowy czy remontu. Poprzez wizualizacje możemy przekazać naszym klientom poprawność technologiczną procesów napraw blacharsko- lakierniczych. Możemy też wskazać, co naszym zdaniem powinno być wykonywane na konkretnym stanowisku, w jakiej kolejności i przy wykorzystaniu jakiego asortymentu. We współpracy z inwestorem oraz architektem obiektu, po dokładnym wywiadzie i analizie tworzymy wizualizację w technologii 3D. Pozwala to klientowi przenieść się do swojego nowego warsztatu, kiedy działka przygotowana pod budowę jest jeszcze zupełnie pusta. Dzięki czemu klient jest w stanie stwierdzić ile ma przestrzeni i czy jest ona wystarczająca dla jego potrzeb. Najpierw projekt czy wizualizacja? W tym przypadku nie ma jednej zasady.

Wizualizacja jest uzupełnieniem projektu, ale zdarza się, że powstaje najpierw, a później zostaje wykorzystana do sporządzenia planu architektonicznego. Są również sytuacje odwrotne, w których najpierw powstaje projekt 2D, na podstawie którego jest tworzona wizualizacja.  Ile trwa przygotowanie wizualizacji?  Cały proces jest zależny tylko od poziomu skomplikowania danego przypadku. Gdy chodzi o prosty projekt zaplanowania kilku małych stanowisk czy kilku metrów hali – takie szkice zajmują kilka dni.  Oferujemy również bardzo rozbudowane wersje wizualizacji, oparte o tzw. technologię renderingu, czyli wykorzystywania w wizualizacji silnika generującego światła i odbicia. Przy pomocy renderingu jesteśmy w stanie wykonać symulację oświetlenia, czyli coś, czego nie są w stanie zrobić programy architektoniczne.Jeżeli wizualizację uda się stworzyć w dwa dni, to rendering takiego projektu zajmie około tygodnia, czasem dłużej. Na długość przygotowania projektu wpływ ma także ilość detali.

Nasza baza rozwiązań i udogodnień, które mogą być wykorzystane w blacharni-lakierni, z czasem bardzo się rozrosła. Dzięki temu możemy stworzyć w pełni „żyjący”, wirtualny warsztat, który nie polega tylko na ustawieniu stanowiska i samochodu. Dodajemy elementy niezbędne w każdym warsztacie, jak choćby miejsca odstawcze czy miejsca na narzędzia. Podsumowując, tworzymy wizualizację od ponad 15 lat. Na podstawie naszych projektów powstało około 300 obiektów serwisowych na terenie całej Polski. Obsługujemy każdą firmę, bez względu na to czy jest naszym klientem, czy jeszcze nie. Zauważamy, że trafia do nas coraz więcej nowych firm, które nie współpracowały z nami do tej pory. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i kompleksowo w zależności od oczekiwań oraz budżetu, jakim dysponuje inwestor. 

Formularz kontaktowy

Please type your full name.
Invalid email address.
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Image